Człowiek z kwiaciarni, czyli tak właściwie kto?

kwiaciarnia-uliczka

Dzisiaj przyjrzymy się funkcjonowaniu kwiaciarni, ale nie od strony estetycznej i od strony takiej, którą rzeczywiście mieliby ochotę zgłębić klienci.
Zastanowimy się subiektywnie, czy kwiaciarnia może rzeczywiście stanowić dobry pomysł na biznes. Rozważymy też cechy, które dobrze mieć, planując założenie kwiaciarni. Nie przeciągając za mocno w czasie, trzeba powiedzieć jedno. Na pewno biznes kwiatowy jest idealny dla osób, które mają wyższe od standardowego poczucie estetyki. To, jak wiadomo jest pojęcie względne i można o nim dyskutować, bo tyle definicji ile ludzi. Natomiast tutaj, w przypadku kwiaciarni rzeczywiście potrzebna jest wrażliwość szczególna. Bo trzeba nie tylko znać się na kwiatach, ale także znać się na ludziach. Potrafić doradzić, być otwartą i empatyczną osobą, bo umówmy się. Przeciętny klient nie ma raczej pojęcia na temat kwiatów i to jest ten temat, w którym trzeba się naprawdę dobrze poruszać.

Być nie tylko doradcą, ale też i człowiekiem, który ma gotowe rozwiązanie. Bo zdarzy się niejednokrotnie tak, że będziemy przecież musieli zdecydować za kogoś. Jak ma wybrać najlepsze kwiaty na urodziny czy ślub osoba, która totalnie nie ma o kwiatach pojęcia? Misją człowieka w kwiaciarni jest więc też niesienie profesjonalne pomocy. Takiej, która polega na fachowym doradzaniu bez oceniania. Generalnie każda osoba w handlu powinna doradzać nieoceniająca. Jednak w kwestii kwiatów, dekoracji, ozdób, tam gdzie łatwo ocenić czyiś gust, taka dyskrecja będzie istotna przede wszystkim, w większym stopniu niż w branżach innych, gdzie też mamy do czynienia z rozwiązywaniem problemów klientów.

Ważne jest także to, by dobrze zorganizować swój dzień. Kwiaty trzeba dostarczać do kwiaciarni wcześnie rano. Ale wcześnie rano to nie znaczy wcześnie o godzinie 9. wyruszyć na giełdę czasem trzeba o 3-4 rano. Umówmy się, dla większości ludzi to jest środek nocy i jeszcze po prostu smacznie śpimy. A hurtownicy? Oni mają zupełnie inny tryb funkcjonowania w ciągu dnia. Poza tym weźmy też pod uwagę, że branża florystyczna to też taki obszar, w którym nie brak wcale kwiaciarni całodobowych. A tek, jak wiadomo, też będą się rządziły swoimi prawami i swoim cyklem życia. W gruncie rzeczy, mamy też do czynienia z tendencją, że kwiaciarnie często w swoich usługach proponują też dedykowane bukiety na bardzo specjalne okazje. Takie, które potem będą na pewno w stanie sprawić, że ludziom przyjdą do głowy pozytywne reakcje. Warto też podkreślić, że kwiaciarnie to generalnie miejsca Oetker wyzwalają pozytywne emocje. Poza tym, trzeba też mieć na uwadze jedną rzecz. Jeśli chodzi o dostępne rozwiązania florystyczne, mamy dzisiaj takie szerokie i zróżnicowane opcje do wyboru, że praktycznie każdy kto chce kupić kwiaty na jakąś okazję albo bez okazji, będzie w stanie to zrobić bez żadnego problemu. Naprawdę dobrze jest czasem zaufać osobom, które pracują w kwiaciarniach. To dobrzy doradcy, dobre duchy, ludzie, którzy naprawdę dobrze będą wspierać nasze intencje, o czym zdecydowanie powinniśmy pamiętać.

Przy współpracy z https://flowersatelier.com/pl/.